Udruga Karašicka Republika osnovana je 2017. godine s ciljem promicanja i razvitka kontinentalnog turizma, kulture, kulturnih i kreativnih industrija te sporta i rekreacije. Nastala je iz spontane inicijative mladih koji su organizirali šaljivu fašničku republiku s ciljem boljeg povezivanja i suradnje pojedinaca i udruga s područja spojenih gradova rivala – Belišća i Valpova. Sve je počelo u veljači 2017. kada se na ledini između dva grada organizirao događaj s bogatim kulturnim i sportskim sadržajem baziran na elektro i rock glazbi. Danas udruga broji više od 150 članova i do sada je organizirala koncerte, kvizove, biciklijade, društvene igre te sportske turnire od kojih izdvajamo manifestacije kao što su Deer & Bike, Bistrigin – Prvenstvo Panonije u piciginu, Vaterpolo u žitu te Karabajka.

U 2018. godini udruga planira organizirati nekoliko novih sportskih, kulturnih i turističkih manifestacija kojima želi pozicionarati Slavoniju i Baranju kao regiju kvalitetnih proizvoda, dobre gastronomije te jake glazbene i sportsko-rekreacijske scene. Uz postojeće događaje planiraju se organizirati novi događaji s posebnim naglaskom na promociju lokalnih proizvođača i eno-gastro segmenta kao što su Festival Sira i Vina, Taške & Trganci – Festival Tista, RocKaraj – rock festival u perivoju, Snježna Grofmannica te ekološko-sportsko druženje Svjetski dan Karašice s ciljem čišćenja toka rijeke Karašice. U veljači 2018. godine planiramo proglasiti drugu šaljivu Karašicku Republiku čiji će vrhunac biti koncert Šajete i Alena Vitasovića u dvorištu dvorca Norman Prandau u Valpovu 17. veljače.

Popis odrađenih evenata

  1. Proglašenje Karašicke Republike 18.02.2017.
  2. Organizacija pub kvizova Romberg vs Katančić 22.-23.02.2017.
  3. Turističko vođenje Belišća i Valpova za građane susjednog grada 23.02.2017.
  4. Besplatna vožnja republikom „Taxi Ministar“ 22.02.-24.02.2017.
  5. Privremeno ukidanje Karašicke Republike 25.02.2017.
  6. Biciklijada Deer & Bike, 03.06.2017.
  7. Bistrigin, 01.07.2017.
  8. 5. Vaterpolo u žitu 12.08.2017.
  9. Odojka na pijesku 12.08.2017.
  10. Revijalna utakmica Belišće-Valpovo 18.08.2017. Okršaj kod Kružnog toka, KaraClassico
  11. Katan u Katančiću 28.10.2017. 20 ljudi, suradnja s TZ grada Valpova
  12. Kara-Oke helo-winske 31.10.2017. 100 ljudi, suradnja s Kavana Katančić
  13. Katan u Katančiću 11.11.2017.
  14. Vina & Karabaje 16.12.2017.
  15. Katan u Katančiću 16.12.2017.
  16. Dodjela nagrade Karašicki Karanfil 22.12.2017.
  17. Karabajka 22.12.2017.
  18. Donatorska večer za organizaciju koncerta Šajete i Vitasovića, 13.01.2018.
  19. Pleši s nama! 14.01.2018.
  20. „Ej salaši na severu Bačke“ teambuilding Subotica, 27.-28.01.2018.
  21. Proglašenje 2. Karašicke Republike 03.02.2018.
  22. Snježna Grofmannica 04.02.2018.
  23. Pub kvizovi/ Romberg vs Katančić 07.-08.02.2018.
  24. Stranačke Kara-Oke 09.02.2018.
  25. Paljenje fašnika 10.02.2018.
  26. Koncert Šajete i Vitasovića 17.02.2018.
  27. Pleši s nama! 2. dio 31.03.2018.
  28. Tuckaraj 01.04.2018.
  29. Bunjevačka večer 07.04.2018.
  30. Bookara – Mjesec karašicke knjige 12.04.2018
  31. Panel PustaRE, 26.04.2018.
  32. Geek party, 80te, 27.04.2018.
  33. Festival sira & vina 30.05.2018.
  34. 2. Deer & Bike 2.6.2018.
  35. Festival tista 30.06.2018.
  36. 2. Bistrigin, 08.07.2018.
  37. 6. Vaterpolo u žitu 10.8.2018.
  38. 2. Odojka na pijesku 11.8.2018.
  39. Kviz u šumi 13.09.2018.
  40. Vikend na pustari, 27. i 28.10.2018.
  41. 2. Bunjevačka večer 2.11.2018.

Popis sudjelovanja

  1. Sudjelovanje na Maskenbalu u Dražu, 31.03.2017.
  2. Sudjelovanje na 2. Hrvatskom ruralnom parlamentu, Sveti Martin na Muri, 26.04.2017.
  3. Podrška hrvatskim otocima 19.06.2017.
  4. Družili se sa studentima na razmjeni Zvono, 30.06.2017
  5. Volontiranje na Hrvatskim svjetskim igrama 23.07.2107.
  6. Promoviranje GreenRooma 25.08.2017.
  7. Sudjelovanje na Fišijadi Valpovo 08.09.2017.
  8. Volontiranje na Forest Artu Belišće 09.09.2017.
  9. Sudjelovanje na 3. Državnom natjecanju u kuhanju čobanca Belišće 09.09.2017.
  10. Gerila marketing štand na Beer Festu Valpovo 17.09.2017.
  11. Vinski panduri na Vinskom maratonu 30.09. 2017. organizacija prijevoza iz valpovštine; udruga surduk cca tridesetak ljudi
  12. Festival bundeva Belišće 7.10.2017. volontiranje i štand s čajem
  13. Koncert Bikini Motela u KC Valpovo, tko dođe u majici đaba koktel 20.10.2017.
  14. Sujelovanje na radionici Impact Hub-a, Osijek
  15. Sudjelovanje na Adventu u Valpovu 15.-23.12.2017.
  16. Sudjelovanje na Božićnom malonogometnom turniru Valpovo 17.12.-06.01.2018.
  17. Croatian Long Distance Trail doček hodača, 08.05.2018.
  18. Ljetovanje Lošinj 11.-17.6 tako nekako
  19. City games Đakovo Valpovo kao Karašicka 24.06.2018.
  20. Sudjelovanje na Pešekanu kup Medulin 14.07.2018.
  21. Summer party Kino Mamma mia 28.07.2018.
  22. Sudjelovanje na Greenroom volleyball kupu 24.8.2018.
  23. Donacija knjiga OŠ Ladimirevci 11.9.2018
  24. Volontiranje na Forest Artu Belišće 16.09.2018.
  25. Sudjelovanje na 3. Državnom natjecanju u kuhanju čobanca Belišće, 16.09.2018.
  26. Vinski panduri na Vinskom maratonu 29.09. 2018. organizacija prijevoza iz valpovštine; udruga surduk cca tridesetak ljudi

Nagrade

  • Volonterska nagrada Grada Belišća Igor Gubić
  • Karasicka Republika – Priznanje za poticanje volonterstva
  • Bojan Stanković – predstavnik KaRe u savjetu mladih grada Belišća, zamjenik Mario Trbojević

Postani član Karašicke republike!

Javi nam se putem e-maila, kontakt forme ili goluba pismonoše.